Whatsapp yeni özelliklerini duyurdu

Günümüzde en sık tercih edilen mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, yeni özellikleriyle dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. 

Gelin bakalım bu yeni özelliklerle uygulamamız bizlere neler sunmak istemiş hep birlikte göz atalım.

Kazandırılan yeni özellikler arasında son görülme, profil fotoğrafı ve durum güncellemesi hakkında değişiklikler bulunuyor. Gelen güncelleme kapsamında son görülme özelliğinde başlıca değişikliğe giden Whatsapp - Android ve İOS’te beta olarak bir yeni özelliği kullanıma sunmak için çalışmalarına yeşil ışık yaktı. 

Özelliğin detaylarına inecek olursak, telefon rehberinizde ekli olup sosyal yaşantınıza çok da dahil etmediğiniz kişilere son görülme - saat ve tarihinizi özel olarak düzenleyebileceğiniz bir yenilik sunuyor. “Herkes, Kişilerim ve Kimse” seçenekleri dışında ‘Kişilerim Hariç’ seçenekleri ile kullanıcılara sunulacak ve istenmeyen kişiler için de yeni bir seçenek sunarak bir nevi hayat kurtaracağa benziyor.

Bahsi geçen bu özellik yalnızca son görülme için değil, aynı zamanda durum güncellemeleri, profil fotoğrafı gibi diğer  detaylar için de devreye alınacak olup yine aynı şekilde son görülme de olduğu gibi sosyal hayatınızda devre dışı kalmış kişiler için profil fotoğrafı ve durum güncellemeleri gibi detayların saklı kalacağı da diğer duyumlar arasındaki yerini almıştır. 

Özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı hakkında henüz net bir tarih verilmemiş olup, kullanıcıların yeni gelen güncellemeleri dört gözle takip ettiği görülmektedir..