Twitter önerilecek hesapları nasıl buluyor?

Twitter sosyal medya platformunun  hesap önerileri, sizin için kişiselleştirilmiş önerilerde bulunan algoritmaları temel alarak hazırlanır. Bu kriterlere göre öneriler alarak hesabınızda yer alan kişileri görebilirsiniz.

 Örneğin, Kişilerinizi Twitter'a yüklemeye onay verdiyseniz, Twitter hesabı olan kişilerle bağlantı kurmanız önerilir. Kişilerini Twitter'a yükleyen kullanıcı, e-posta adresi veya telefon numarası ile kişi kayıtları arasında bulunuyorsa bu kişiyi takip etmesi önerilir. Buna göre de tercih seçenekleri belirlenir.

Aynı zamanda Twitter, bulunduğunuz şehir veya ülkeye göre konumunuza dayalı önerilerde de bulunabilmektedir.

Başka bir hususta ise Tweetleriniz, takip ettiğiniz kişiler, görüntülediğiniz veya farklı etkileşimlerde bulunduğunuz hesaplar gibi, Twitter'daki etkinliklerinize dayalı öneriler de sunabilir.

Ayarlarınızdan  izin verdiğiniz müddetçe, Twitter içeriğini entegre eden üçüncü bir taraf web sitelerine yaptığınız ziyaretleri baz alarak, başka  kişiselleştirilmiş önerilerde de bulunabilmektedir.

Twitter sosyal medya platformu , takip etmeniz için hesap önerilerine sponsorlu hesapları da ekleyerek aramış olduğunuz kriterlerde öneriler sunarak, buradan sponsorlu hesaplar hakkında daha fazla bilgi edinebilmenizi sağlar.

Bu ve bunun gibi pek çok yönlendirme doğrultusunda hesabınızın önerilenler kısmında oluşturulan listeyle karşılaşabilirsiniz.
Profesyonel bir dijital pazarlama yönetimi istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.