Google’da web sitem nasıl ilk sıralarda çıkar? SEO-GoogleAds

  Google algoritmalarına göre web sitenizin en üstte çıkması için uygulayabileceğiniz birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerde en önemli 3 maddesi ise Site hızınız, özgün içerik üretimi ve düzenli backlink elde edinilmesidir.

  Web siteniz oluşturulurken kodların arasında sektörünüze ve pazarınıza özgün yapılan araştırmalar sonucunda keywords denilen anahtar kelimeler yer alır. Bu anahtar kelimeler sizinle ve sektörünüzle alakalı yapılan aramalarda sitenizi kullanıcılara sunulması konusunda yardımcı olmak için sitenin içine konulan küçük askerlerdir.

  Özgün içerik yönetimi sitenizin üst sıralarda yer alması ve arayan kişiler tarafından görüntülenmesi için oldukça önemlidir. Çoğu web sitesinde yer alan blog kısmına haftada en az 2 kez olacak şekilde özgün yazılar eklemelisiniz. Özgün olmasının sebebi ise Google tıklanma sayısı fark etmeksizin tıklamaları yazıyı ilk yazan kişiye yönlendirir. Yani sizin herhangi bir yerden kopyaladığınız yazı sizin sitenize değil kopyaladığınız siteye yarar sağlar. Bu da sektörel rakiplerinizin yararına olacağından bunu kesinlikle yapmamalısınız.
Özgün içerik üretimi kadar etkili olabilecek diğer bir yöntem ise backlink uygulamasıdır. Birçok türü olan backlinkler sıralamanızı yükseltmede oldukça önemlidir. SEO içerisinde -gelen linkler- veya -harici linkler- olarak bilinen backlinkler, bir sitedeki sayfadan başka bir sitedeki sayfaya giden linkler olarak bilinmektedirler. Bu linkler sitenizin içerisinde sayfalarınıza işaret eden linkler değil, diğer sitelerdeki sizin sayfalarınıza işaret eden linklerdir, kısacası bir sitenin sizin sitenizi referans göstermesidir. Backlinkler sayesinde Google web sitenizi daha popüler olarak görür. Backlink sayısı ve yüksek sıralama elde etme arasında doğrusal bir bağ vardır.

  SEO çalışması olarak söylediğimiz tüm adımları yaptınız sıralamanız yükseldi ama hala ilk sırada yer almıyorsunuz. Bunun sebebi profesyonel bir SEO çalışması yapmamış olmanız olabilir ya da en az sizin kadar diğer sitelerde SEO çalışması yapıyor olabilir. Bunu kesinlikle göz ardı etmemeniz gerekir. Google’ın bu gibi durumlarda sağladığı bir diğer hizmet ise GoogleAds reklamlarıdır. Google ücretli olarak reklam vererek de sitenizi 1. Sıraya çıkarabilirsiniz. GoogleAds reklamlarının bir avantajı ise örneğin 7. Sırada olan sitenizin reklamla 1.sıraya bir ay boyunca gelmesi sonucunda sitenin tıklanmalarının artmasıyla popülerliği de artar. Bu sırada özgün içerik üretimine devam ediyorsanız bir ayın sonunda reklamınız bitince tekrar 7.sıraya düşmez 4üncü-5inci sıraya yükselirsiniz. Profesyonel bir yardım almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ayyıldızsoft.